Internets mums visiem ir kļuvis par neaizstājamu palīgu ikdienā, bet vienmēr ir jāatceras, ka ir noteikumi, kas jāievēro, lai internets būtu droša vide, kur darboties, mācīties un uzzināt. Visu februāra mēnesi Jelgavas 4. vidusskolas bibliotēka pasākuma ciklā „Atklāsim digitālo pasauli kopā un ... droši” runāja ar bērniem un atgādināja par šiem noteikumiem.Šajā gadā bibliotēka pasākumus gatavoja 6gadnieku grupai un 1.-4. klases skolēniem, jo vēlējās, lai tie, kas tik tikko iepazīst interneta pasauli, jau zina, kā pareizi un droši tajā jādarbojas. Par pasākuma idejas vēstnešiem šoreiz bija izraudzīti Velniņš un Sargeņģelis.


20.-24. februārī 4. klases gan Jelgavas 4.vidusskolā, gan Grobiņas pamatskolā iejutās kinorežisoru, scenāristu un operatoru lomā, jo skolēni sagatavoja un iestudēja etīdes par droša interneta lietošanu un riskiem, uzņēma tās videoklipos un publicēja interneta vidē, lai apmainītos ar viedokļiem ar Grobiņas pamatskolas 4. klases skolēniem. Uzfilmētos materiālus var apskatīties Jelgavas 4.vidusskolas bibliotēkas lapā http://www.draugiem.lv/http4vskbiblioteka.blogspot/ . Vēl joprojām iespējams pievienot komentārus un pārdomas par video redzamajām situācijām.
1. martā notika burziņpēcpusdiena „Esi drošs – Netā” 4.c klases skolēniem. Skolēni pulcējas skolas konferenču zālē, lai apkopotu paveikto mēneša laikā un sacenstos zināšanās viktorīnā par droša interneta lietošanas 10 zelta likumiem. Katrai komandai bija vairāki uzdevumi: burtu režģis, krustvārdu mīkla, atjautības uzdevums „Savelc terminus un skaidrojumus. Kā jau tas ierasts šajā Droša interneta mēnesī, pasākumu vadīja un savu asti vicināja Velniņš un spārnus plivināja Eņģelītis.
Visām klasēm, kas piedalījās šajos pasākumos bija uzdots mājas darbs „Es un dators virtuālajā pasaulē”. Darbu izstādi var apskatīties bibliotēkā līdz marta beigām.
Nobeigumā bibliotēka vēlreiz vērš bērnu uzmanību uz Zelta likumiem internetā, jo lai pasargātu sevi un savu ģimeni, ir svarīgi atcerēties tos: 1. Pie datora nepavadīt ilgāk par divām stundām dienā, ik pēc pusstundas atpūsties; 2. Neizpaust personīgos datus; 3. Veidot drošu profilu; 4. Nesarunāties ar svešiniekiem internetā; 5. Izvēlēties drošu paroli un to neizpaust svešiniekiem; 6. Uzvesties pieklājīgi internetā; 7. Nesērfot svešās saitēs, lai nenoķertu datorvīrusus; 8. Spēlēt spēles, kuras saskaņotas ar vecākiem; 9. Iepirkties tikai drošos portālos ar vecāku atļauju; 10. Pārrunāt ar vecākiem savas darbības internetā!